Четвер, 28.03.2024, 14:33,Ви увійшли як Гость (негайно зареєструйся!) | Група "Гости"| RSS
На головну | Ви на сторінці Дослідження хвороби "двадцятого дня" - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

ШВИДКЕ МЕНЮ:
зміни в темі Бровасептол в таблетках 


[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

  • Сторінка 1 з 1
  • 1
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » _______________ Лабораторія кролівництва_______________ » Наукові дослідження у сфері кролівництва кролівників-любителів » Дослідження хвороби "двадцятого дня"
Дослідження хвороби "двадцятого дня"
gam-uaДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:50 | Сообщение # 1
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Всім привіт! давно мене тут не було в ролі форумчанина. Ніколи. Але ближче до теми.

Прошу активізуватися всих кролівників сайту у пошуках хвороби!

тема в наступному. кролята, 23 дні, 9 штук здохло таким чином, 1+2+6 за три дні. розтин останнього показав, що воно абсолютно здорове. посів на інфекції нічого непоказав. дослідження проводила районна ветлікарня. обішлося у 20 грн і купу нервів з боку персоналу.

ситуація повторилася із одним із кролят іншої самиці. вчора здохло кроля 1,5м.

про 1,5 м, винен сам, обмежив дачу їжі, перевів на сіно, потім зелена трава+вода, переїло і перепило. здохло.
інше кроля можливо обїлося моркви.

а от оті 9 мене непокоять. минуолго року була подібна картина. хтось із таким стикався?

я провів власне паталогоанатомічне дослідження. під час розтину виявив нитовидні кровяні згустки, жовч збільшена, чорного кольору. перед смертю кролята закидають голову на зад.
========================
говорять, що це справа у харчах. типу отруїлися. невірю. пошкодження мозку було точно, інше питання чим саме. як я розумію від пірею кролям теж може стати поганно.
------------------------
----------------------
у кого були подібні випадки, опишіть детально, щоб можна було впіймати хворобу. думаю це повязано із їжею, але яким боком. що уражує жовч? можливо її ураження викликає інтоксикацію організму жовчу, відмову мозку. маю підозру що винною може бути нестача вітамінів чи мікроелементів. як я зрозумів падіж за один день від невідомої хвороби у кролят до 30 днів явище досить поширене. більшість звертає це на ВГХК, міксоматоз, отруйну траву. розтин показав іншу картину.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
який кольором жовчний міхур у ваших здорових кролів, точніше кроленят, якщо доводилося забивати?
!++++++++++++++++++

дякую всім небайдужим, до справи розвитку кролівництва в Україні і на сайті.

Щиро Ваш, адмін.
 
РомаДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:51 | Сообщение # 2
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Андрій ніколи я некдивуюсь коли гине молодняк закопав в землю тай все.

У мене недавно 5 кроленят гигнулось і у кожного різні причини.за смертю одного я спостерігав-в нього був пустий шлунок ,що означало про відсутність апетиту ,
воно було майже неподвижним промучалося півтора дня тай здохло.на мою думку причиною став пустий щлунок але чого ж воно нехотіло їсти? Я думаю що це був кокцидіоз бо після пропойки солікоксом кроленята більше недохли.Ще як можливість могло бути ВГХК але здохло навіть вакциноване кроленя тому цей факт відкидаю,А може гільміти?Я незнаю який вплив глистів на організм.Втішає тільки те що це кроленнята простяки які підуть на забій.
 
gam-uaДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:51 | Сообщение # 3
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Рома, радий тебе бачити. Як це незвертати уваги? якби нецей довбаний падіж, то в мене вже б півсотні кролів було. а так якихось 2 десятки.

кролята дохнуть безпричинно і це найбільше бісить. пропоную назвати хворобу "кроляча чумка"

доречі, я вже сіном запасся на зиму. з розрахунку на 15 кролів. це нерахуючи кукрузи і буряка. їх пока немає, тож буду рахувати по осені.
 
gam-uaДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:51 | Сообщение # 4
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
блін!!!!!!!!!!!! пацани, дівчата, шановні панове і пані!

знову здохло двоє. розтин: жовч чорна, печінка як желудок, перші ознаки кокцидіозу (з такми живуть). в районі почок ален не на них дві рисинки, одна більша іншга менша, в середині ніби гній.

симптом: зранку жваві, звечора сідають клубочком, на ранок смерть. до цього голова закидається назад а ноги біжать у повітрі.

хворіють із 20 дня, думаю десь до 35-45 днів. далі кокцидіоз начинає косить. Пропоную назвать заразу "ХВОРОБА 23-го дня" оскільки у мен есаме із цього періоду вони почали дохнуть.

важливо,дохнуть в першу чергу напівкровки. може це на генному рівні.

коли перших, чиатйте тему щоденник, годував картоплею і дертею все було гаразд.

чим може бути викликана миттєва смерть? чомусь думаю що причина у воді. можливо якась палочка, наприклад сінна, або її відсутність.

пишіть, що у вас там. уже закопувать нікуди.
 
faraДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:51 | Сообщение # 5
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 6
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Зараз пішла мутація геморагічки і при інтенсивному рості може проявлятись з нетеповими симптомами. і в раньому віці це одна из причин. Також якщо це повторяється і більше в напівкровок то можливо і генетична мутація. В мене був кріль після якого кролиці нараджувала кроленят половина з яких народжувалось мертвими . Все припинилось після зміни кроля.
 
gam-uaДата: П`ятниця, 17.06.2011, 16:58 | Сообщение # 6
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
здохло кроля 40 днів. смерть за тих самих симптомів. проведу розти, буде детальний звіт із відео.

викинув ще двох, досягли 23 днів. інгше переживає цей період, але вже зявилась млявість, сидить клубочком.

висуваю кілька причин. оскільки із 18 дня кролята вилазать і починають юзать траву то можлива причина у переміні їжі, втраті поживних речовин материнського молока.

практика показала, що при додаванні в корм рибної і мясокостної муки все гаразд.

є інша перестрога, можливо кролі гинут ьчерез воду. думаю це одна із причин. здається дача води у значній кількості (разово за день) до поїдання кролем трави, викликає якісь зміни в організмі, думаю потім шлунок забивається травою, вода забиває кишечник, їжі нікуди проходить. теорія потребує додаткових досліджень.

бентежать два відростки рисовидної форми, які заповнені рідиною схожою на гній.

попрошу кожно проаналізувати смерть його кролів із 20 дня життя.
 
gam-uaДата: Четвер, 23.06.2011, 15:02 | Сообщение # 7
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  

як і обіцяв друкую розтин кроля.

проведені дослідження виявили в останнього із кролів, випадково, виразку шлунку. він був весь у язвах і нагадував друшлік. язви основна причини загабиле, оскільки через них кролі погано їли, імунітет послабився і через виразки потрапила інфекція.

доре, за годину до смерті у кролів спостерігалася температура нижче за 32 градуси, при нормі 38-39.

дихання епізоотичне, майже відсутнє, серчебиття уповільнене. після нагріву тіла до 33 градусів дихання участилось, серцебиття стало виразніжим. але кролик помер. дві зупинки серця. це не про розрізаного. він загинув через сечовий міхур.

ЛІКУВАННЯ.
причину ліквати недовелося, лише наслідки. антибіотик бровасептол інєкційний виявився безсилим.
бровасептол у таблетках показав добрі результати. у виводку із 6 кролят вижило лише те, яке назадовго після виявлення перших ознак (погане поїдання корму, згортання у клубок, заторможеність) отримало із кормом антибіотик.

переконаний, що решта кролят загинула через язву, яка відкрила доступ (можливо навть сінній палочці) інородним тілам у кров.

буду вдячний за коментарі і питання по суті справи.
 
gam-uaДата: Четвер, 23.06.2011, 15:12 | Сообщение # 8
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
як я писав дача води була у мене як фактор який викликав хворобу. дійсно, якщо хворого кроля напоїти водою у згачній кількості, шлунок розтягується, площа яз збільшується до трьох мііметрів, а отже і площа ураження.

незрозуміла причина ураження шлунку бактерією язви у стільки ранньому віці.
 
kalterДата: Середа, 29.06.2011, 07:17 | Сообщение # 9
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
У сусідів пройшов падіж, в одного 7 кроленять, в друго 2-штукі, хвороба ніяк себе не проявляла, просто на ранок були дохлі, вздуття чи ще якихось інших ознак не виявлено. Вік кроленят вже більше 1місяця.

Сообщение отредактировал kalter - Середа, 29.06.2011, 08:01
 
gam-uaДата: Середа, 29.06.2011, 14:14 | Сообщение # 10
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
kalter, якби розрізати і глянуть шулнок, чи не було маленьких дірочок. але дуже схоже.
 
kalterДата: Середа, 29.06.2011, 15:38 | Сообщение # 11
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
Quote (gam-ua)
kalter, якби розрізати і глянуть шулнок, чи не було маленьких дірочок. але дуже схоже.

Їх уже утилізували, я дізнався пізно.
 
gam-uaДата: Середа, 29.06.2011, 16:05 | Сообщение # 12
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
kalter, согласись, похоже.
 
kalterДата: Четвер, 30.06.2011, 07:11 | Сообщение # 13
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
Та фіг зна що то насправді було, хоча умови утримання у цих двох кролівників різні.
У 1-го чисті клітки, годує комбіновано трава+комбікорм, привівок не робить, пропаює якимось антибіотиками ( якими не каже, морозиться, той не нада - хай сам такі кролі їсть...) падіж 7 кроленят
У 2-го в клітках "какуль слой 10см, корм 90% трава різного гатунку ( навіть осока), привівок і будь якої профілактики не робить. падіж 2 кроленят
На даний момент більш випадків смертності серед поголівя в двох подвірях нема.
Далі буду моніторити, домовлюся щоб повідомили якщо будуть ще випадкі, будем робити дослідження нутрощів.
 
gam-uaДата: Четвер, 30.06.2011, 09:11 | Сообщение # 14
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Helicobacter pylory (геліобактирпілорі) - думаю причина в цій бактерії. вона виклика язву шлунку. але у тварин здається вона не живе. тож можемо десертацію написати, якщо доведемо що вона там.
думаю якась найпростіша бактерія після неї викликає зараження організму. основний удар на печінь і жовч.

у1-го антибіотичне годування викликало звиткання до антибіотика. мікрофлора адаптувалась, тож він недопоміг.
у 2-го ще весь падіж попереду. у мене теж не всі відразу здохли, одне, потім решта з акілька тижнів.

над цим питанням варто попрацювати, адже це проблема як бачим пошире всюди.

що це не інфекція, а бактерія, чи грибкові токсини, точно на 100%.
 
kalterДата: Четвер, 30.06.2011, 09:25 | Сообщение # 15
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
Розумієш
Quote
gam-ua
аби була можливість підловити початок хвороби на перших підступах, тоді можна булоб почати симптомне лікування тієїж самої печені і жовчі ліками з людської аптеки! я не думаю що наш організм так кардинально відрізняється відк кролячого, адже ліки завжди випробовують в сам першу чергу на тваринах.
П.С
Але для більш глубокого аналізу потрібна лабараторія і препарати, ряд аналізів, ще здорових кролів, для таких досліджень потрібні значні ресурси, але будем робити що зможем.
П.С2
На мою думку взагалі потрібно починати робити напрацювання в сфері профілактики, природніми методами ( лікарські рослини).


Сообщение отредактировал kalter - Четвер, 30.06.2011, 09:31
 
gam-uaДата: Четвер, 30.06.2011, 09:25 | Сообщение # 16
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
пропоную всім ознайомиться із бактерією. kalter, у сусідів часом немає язви, гастриту?
у мене почалися проблеми, коли я по траву зіздив із товаришем, я косив, він топтав. маю підозри що в нього проблеми із шлунком. і саме від нього заразилися мої кролі. розумію що бред, але іншого пояснення не бачу. крім того застосоване лікеування дало результат, а отже вплинуло н абактерії. токсини які вона виділяє мабуть і вбивають твариенок.
 
gam-uaДата: Четвер, 30.06.2011, 09:50 | Сообщение # 17
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
цілком згоден. але напрацювання немалі, як на мене. профілактика, навіть незнаю. тут хочби якось проліквати. проблема в тому що кролі не їдять коли вже серйозно заболіли. а антибіотик в у колі не працює
 
kalterДата: Четвер, 30.06.2011, 12:29 | Сообщение # 18
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
Quote
крім того застосоване лікеування дало результат, а отже вплинуло н абактерії.

А яке саме лікування?
Про язву у сусідів не знаю ))))
 
gam-uaДата: Четвер, 30.06.2011, 13:07 | Сообщение # 19
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
kalter, бровасептол в таблетках при першних ознаках млявості. 2-3 штуки на кроля із кормом.
 
kalterДата: Понеділок, 11.07.2011, 15:52 | Сообщение # 20
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
В сусыда такы дохнуть кроленята.......................... выком 1,5місяця., йти і дивтися щось не хочеться, ще принесу заразу своїм (((
 
gam-uaДата: Понеділок, 11.07.2011, 16:17 | Сообщение # 21
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
kalter, треба, чо якщо інфекеція то покосить усих. але пересторга справа важлива. можна і за ногами занести в від комара.
 
gam-uaДата: П`ятниця, 19.08.2011, 13:36 | Сообщение # 22
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
kalter, відповідь на питання чому глисти.

е згадки в деяких публікаціях, що вражується слизова шлунково-кишкового тракту.

Клиническое проявление и терапия цистицеркоза пизиформного кроликов

Дубина И.Н.
Витебская государственная академия ветеринарной медицины, г. Витебск, Беларусь

В последние годы все большее развитие среди населения Беларуси приобретает кролиководство. Интерес к этим животным, обусловлен неприхотливостью их к растительным кормам, большой плодовитостью и скороспелостью, но особенно - ценностью получаемой мясо-шкуровой продукции.

Однако, обладая ценными продуктивными качествами, кролики подвергаются множеству различных заболеваний. Одним из широко распространенных заболеваний кроликов является цистицеркоз пизиформный. Цистицеркоз пизиформный (Cysticercossis pisiformis) – болезнь кроликов и зайцев, вызываемая личиночной стадией цестоды Taenia pisiformis.

Цистицеркоз пизиформный в Беларуси зарегистрирован у зайцев-беляков и зайцев-русаков (Карасев, 1972; Меркушева, 1967). В 1998-1999 годах нами было проведено обследование методом частичного гельминтологического вскрытия 97 кроликов. У 38 кроликов выявили цистицеркоз пизиформный, экстенсивность инвазии 39,1%. Интенсивность инвазии колебалась от З до 121 цистицерка.

Несмотря на широкое распространение цистицеркоза пизиформного среди кроликов вопросы клинического проявления, терапии и профилактики этой инвазии кроликов не изучались. Учитывая отсутствие необходимых сведений по этим вопросам, целью нашей работы являлось изучение клинического проявления и терапии пизиформного цистицеркоза кроликов. Клиническое проявление заболевания изучали на 30 экспериментально инвазированных кроликах. Кроликов заражали яйцами тении пизиформной, полученными от экспериментально инвазированных собак. Учитывали общеклинические признаки (температуру, частоту дыхания, сердечных сокращений, изменение поведения животных, их продуктивность), гематологические показатели (количество эритроцитов, лейкоцитов, гемоглобина, СОЭ, общий белок).

Мы установили, что признаки заболевания зависят от интенсивности заражения, возраста кроликов, общего состояния животных, кратности заражения.

При цистицеркозе пизиформном наблюдается острая и хроническая стадии болезни. Острое течение болезни совпадает с прохождением онкосфер через паренхиму печени и формированием в ней молодых цистицерков. На второй день после заражения отмечается резкий подъем температуры до 41,3 °С. Температура удерживалась на таком уровне в течение 4-5 дней, затем снижалась до 39,4-39,7 °С. На 13-14 дни отмечался второй ник повышения температуры на 0,7-1,1 °С, через 3-4 дня температура понижалась до нормы. Частота дыхания повышалась до 230 дыхательных движений в минуту, и оставалась на высоком уровне до 19-23 дня. Пульс учащался в 1,3-1,5 раз со 2-3 дня заражения.

Со 2-3 дня болезни кролики сильно угнетены, не оказывают сопротивления при попытке взять их на руки, снижается аппетит, отмечается резко выраженная жажда. С 5-6 дня развивается прогрессивная анемия и истощение. Отмечается болезненность живота, брюшная стенка напряжена, болезненна при пальпации, кролики выгибают спину. В брюшной полости скапливается жидкость. Крольчихи, находившиеся на 12-20 днях беременности, абортировали.

За 2-3 дня до гибели у экспериментально зараженных крольчат наблюдали быстро развивающуюся анемию, крольчата находились в угнетенном состоянии, не реагировали на внешние раздражители. При повторном заражении кролики погибали внезапно, без выраженных клинических признаков, независимо от их упитанности.

Важными показателями степени патологического процесса являются гематологические исследования. К 7-10 дню заболевания количество эритроцитов снижалось до 3,35-2,89 х 1012/л, гемоглобин снижался до 84-63 г/л, СОЭ возросло до 35 мм/ч, количество лейкоцитов выросло до 12,98 х 109/л. Количество общего белка снижалось до 41,6 г/л. Изменения в протеинограмме характеризовались снижением количества альбуминов и увеличением количества глобулинов. Возрастало протромбиновое время.

Если в первые три недели не наступала гибель кроликов, то клинические признаки постепенно сглаживались и заболевание переходило в хроническую стадию. Хроническое течение цистицеркоза пизиформного обуславливается болезнетворным влиянием инвазионных цистицерков и последствиями связанными с повреждением печени. При невысокой интенсивности инвазии болезнь протекает в субклинической форме, с признаками легкого угнетения, анемии, слабой желтушности, отставания в росте и развитии. При высокой интенсивности инвазии у животных отмечается резкое снижение продуктивности, исхудание, замедляется и полностью останавливается рост молодняка. Слизистые оболочки глаз и рта, как правило, анемично-желтушные. Шерстный покров редкий, волос истончен, плохо удерживается в коже.

Борьба с цистицеркозом осложняется отсутствием диагностики и терапии данного заболевания. Мы предприняли попытку изучить терапевтическое влияние панакура при экспериментальном цистицеркозе кроликов. С этой целью 7 кроликам, зараженным 50 яйцами Taenia pisiformis, с 5 дня заражения в течении 5 дней задавали внутрь панакур в дозе 45 мг/кг, один раз в день. По результатам послеубойного вскрытия на 45 день у всех 7 кроликов были обнаружены цистицерки, в количестве от З до 12. Однако у всех ларвоцист отчетливо выражены признаки дегенерации - уменьшение их массы, объема, признаки кальцификации. Таким образом, панакур в дозе 45 мг/кг в острой стадии заболевания обладает выраженным ларвоцидным действием.

Заключение: цистицеркоз пизиформный протекает в острой и хронической формах. Острая форма протекает с резко выраженной анемией, угнетением и зачастую заканчивается летально. Хроническая форма протекает субклинически. Возможность использования панакура для лечения цистицеркоза пизиформного перспективно и требует дальнейшего детального изучения.
 
kalterДата: П`ятниця, 19.08.2011, 15:09 | Сообщение # 23
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
Ніфига собі, звезда в шоці ........................
 
SerbynДата: Субота, 03.03.2012, 20:28 | Сообщение # 24
Рядовой
Группа: Довірені
Сообщений: 15
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
В мене 8 кроликів померли. Їм було по 25 днів. Хвороба непроявлялася, їли, пили, бігали по клітці. Коли померали то видавали пронизливий писк і задерали голову назад.

Сообщение отредактировал Serbyn - Субота, 03.03.2012, 20:28
 
gam-uaДата: Субота, 03.03.2012, 21:28 | Сообщение # 25
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Serbyn, симптоми однакові.

нещзодавно спілкувався з лікарем, назвав кілька причин цьому:
1 зерно заражене грибком.
2 кокцидіоз
3 отруєна трава
Serbyn, якщо є живі дайте бровасептол в таблетках. це антибіотик, діє як на патогенні бактерії так і на кокцидіоз. але знаю точно, допомагає. проліковане кроленя зараз гарна кроличка. вона єдина з виводку отримала антибіотик і вижила. бровасептол інєкційний не допомагає.
 
SerbynДата: Неділя, 04.03.2012, 21:42 | Сообщение # 26
Рядовой
Группа: Довірені
Сообщений: 15
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Та це було ще в літі. Залишилося одне кроленя, я незнав що робити і випустив бігати по подвір'ї. Воно вижило, бігало більше місяця. Потім була проблема його злапати..
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » _______________ Лабораторія кролівництва_______________ » Наукові дослідження у сфері кролівництва кролівників-любителів » Дослідження хвороби "двадцятого дня"
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:




Андрій Грудницький© Хостинг від uCoz