Субота, 20.04.2024, 10:48,Ви увійшли як Гость (негайно зареєструйся!) | Група "Гости"| RSS
На головну | Ви на сторінці Кокцідіоз кролів - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

ШВИДКЕ МЕНЮ:
зміни в темі Бровасептол в таблетках 


[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » "Кролевод" - форум українських кролеводів! » Хвороби кролів » Кокцідіоз кролів (Профілактика та лікування)
Кокцідіоз кролів
МаксДата: П`ятниця, 14.01.2011, 17:45 | Сообщение # 1
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Краще не допускати захворювання кокцідіозо кролів ніж потім лікувати та утилізувати мертвих. Як це не приккро але факт.
Великий відсоток гибелі кролів у ранньому віці викликаний саме цією хворобою.

Сприяє виникненню кокцодіозу у тримання кролів в антисанітарійних умовах та вживання не якісних кормів(забрудненні корнеплоди, цвілі концентрати та грубі корми). Також свіжа трава є головним чинником виникнення цього захворювання влітку.

Носіями даної хвороби є кролі старшого віку, тобто основне стадо.

Збудником кокцідіозу є найпростіші. Кокцідіоз - паразитичне захворювання.

Для профілактики та лікування використовується багато препаратів.

Найдоступніші це молочна кислота, метронідазол, йод. Два останніх можна придбати у звичайній аптеці.

Чекаю виправлень або зауважень. На помилки не зважаємо.

Ділемося досвідом, хто і як бореться з даною хворобою.

Норми йоду та метронідазолу напишу пізніше.

 
yurecДата: Середа, 19.01.2011, 18:58 | Сообщение # 2
Лейтенант
Группа: Друзі
Сообщений: 51
Награды: 2
Репутация: 2
Статус: Offline  
нащот йоду тоже чув але дозуваня до води незнаю чув ше нащот солі
підсолювати воду
 
МаксДата: Середа, 19.01.2011, 20:54 | Сообщение # 3
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
На щот солі чув тільки йодованої. Застосовують кристалічну сіль(ту яку дають на фермах коровам облизувати.)

Сам не пробував. Це ж треба взяти ту сіль.

Додаю звичайну сіль до комбікорму(концентратів).

Які ти препарати використовуєш. Як щодо солікоксу або байкоксу.

 
РомаДата: Середа, 19.01.2011, 20:55 | Сообщение # 4
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Прочитав у книзі що якщо розчин йоду 5% то 2куба на літр води якщо 10% розчин йоду то один куб на 1літр води готувати в скляній посуді непосредствено перед подачой давати по утрам перед годівлею,сукрольним кролицям давати на 25 дні сукрольного періода і до 5дня лактації.йод це найпростіще є ще фуразолін чи щось таке якщо цікаво запитайте у макса.
 
gam-uaДата: Четвер, 20.01.2011, 07:46 | Сообщение # 5
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
про йод я почув тут вперше.

воду солять просто так, бо організму потрібна сіль. вона не несе профілактики.

 
1111Дата: Четвер, 20.01.2011, 08:34 | Сообщение # 6
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 5
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
на рахунок молочної кислоти.
хто знає напишіть, я думаю буде всім цікаво.
 
МаксДата: Четвер, 20.01.2011, 18:47 | Сообщение # 7
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Молочна кислота використ. для профілактики. Я концентрації не знаю. Не використовувавю.
 
yurecДата: П`ятниця, 21.01.2011, 18:26 | Сообщение # 8
Лейтенант
Группа: Друзі
Сообщений: 51
Награды: 2
Репутация: 2
Статус: Offline  
за сіль спорити не буду але люди які тримають дуже багато років кажуть шо для профілактики дають сіль у воду приблизно три дня для промиваня шлунку якшо кроликів дує
 
gam-uaДата: Понеділок, 31.01.2011, 15:09 | Сообщение # 9
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
1111, а що пр онеї знаєш ти?
 
1111Дата: Понеділок, 31.01.2011, 16:50 | Сообщение # 10
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 5
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Я тільки чув що дають для профілактики, а от скільки ,як, не знаю.
 
сашаДата: Вівторок, 01.02.2011, 12:55 | Сообщение # 11
Майор
Группа: Друзі
Сообщений: 115
Награды: 5
Репутация: 2
Статус: Offline  
В ветаптеке есть йодированая соль для КРС в каждую клетку подвешиваю кусок кролики слизуют сколько ему нужно
 
gam-uaДата: Вівторок, 01.02.2011, 17:23 | Сообщение # 12
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
саша, своїм даєш?
 
сашаДата: Вівторок, 01.02.2011, 18:09 | Сообщение # 13
Майор
Группа: Друзі
Сообщений: 115
Награды: 5
Репутация: 2
Статус: Offline  
Яж написав в каждоі клітці висить
 
МаксДата: Вівторок, 01.02.2011, 19:34 | Сообщение # 14
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Мені мало віриться що вона допомагає.

Все одно імовірність зараження велика. Тому профілактика перевіреними препаратами обовязкова.

 
сашаДата: Вівторок, 01.02.2011, 19:43 | Сообщение # 15
Майор
Группа: Друзі
Сообщений: 115
Награды: 5
Репутация: 2
Статус: Offline  
Макс спробуй хоч би в одній клітці коли молодь начне сама харчуватися и сам побачиш ризницю в молоді
 
МаксДата: Вівторок, 01.02.2011, 19:46 | Сообщение # 16
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Спробую!!! Треба тільки у вет. аптеку.
Вже задовбався кожної суботи там, то за одним то за іншим
 
MamayДата: П`ятниця, 18.02.2011, 00:16 | Сообщение # 17
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 13
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Підкажіть може хтось дізнався дозування молочной кислоти ?
 
МаксДата: П`ятниця, 18.02.2011, 20:44 | Сообщение # 18
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
1 мл. молочки на 1 л. води.
Так мені сказали но я в цьому не певен
 
MamayДата: Субота, 19.02.2011, 03:35 | Сообщение # 19
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 13
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Дякую
 
ОлегДата: Субота, 19.02.2011, 12:20 | Сообщение # 20
Группа: Гости
Статус:  
Інформація про кокцидіоз лікуваня та профілактика

У наш час коли більшість людей можуть сподіватися тільки на себе, все більше і більше з них почали шукати шляхи додаткового заробітку і навіть їжі. Все це послужило до поштовху в кролівництві. Багато кролівників початківців, любителів і дрібних фермерів стали розглядати кролика як джерело свого дальшого заняття.

Але на превеликий жаль майже всі кролівники початківці, як любителі так і фермери, зіткнулися з однієї і тієї ж проблемою - великий падіж. Багато кролівників швидко розчарувалися і відмовилися від кролівництва і зараз навіть не хочуть чути про кроликів. Багато хто нарікає ось мовляв прищеплювали і все одно всі подохли. У чому ж причина?

Кролівництво тільки на перший погляд дуже проста і прибуткова справа. Кролівництві як і в інших видах тваринництва існує маса різних захворювань. Незважаючи на величезну кількість способів утримання в кролівництві крім основних вірусних захворювань існує одне з найпоширеніших і тяжких захворювань у кроликів. Еймеріоз який у більшості в нас називають кокцидіозом.

Що ж це таке? Справа в тому що кокцидіоз - це гостро або хронічно протікаюче захворювання в основному у молодняку з 1-4 місяців викликане найпростішими паразитами які паразитують у жовчних протоках печінки і в епітелії тонкого кишечника.

Хвороба зустрічається повсюдно, не зважаючи на будь-які способи утримання, навіть самі передові. Зараженість молодняку може сягати від 50% до 100%. Більш зрілі особини стійкі до захворювання, хоча при масовому зараженні кокцидіями (оцістамі) можуть постраждати і вони.

Джерелами зараження є хворі і перехворіли тварини зокрема кроленята, а також у більшості випадків клітки, корма, вода.

Але спочатку як правило кокцидії (оцисти) заносяться людиною з взуттям, з різним інвентарем, лопатами, мітлами і т. д. Чималу роль у поширенні кокцидіозу мають і домашні тварини, кури, гусі, качки, і ін. Кокцидіоз розносять так само гризуни та комахи.

Кокцидіоз дуже складне захворювання. Справа в тому що у всіх кроликів спочатку є кокцидії. Але головне що захворювання ніби чекає сприятливих умов. У більшості випадків цими сприятливими умовами служать скупчене утримання молодняку, сирі крільчатники, різке коливання температури. До основних сприятливих умовам для кокцидіозу є також не правильне годування, різка зміна кормів. Перехід від зимового утримання до літнього. Особливо вологі (мокрі) трави. Трави, що викликають закислення шлунка.

Найбільш масово захворювання протікає навесні і восени. Приймаючи часом характер масових спалахів схожих на епідемію. Менш імовірним захворювання може бути взимку, але за несприятливих умов утримання і годівлі - може зустрічатися в будь-який час року.

Все це і послужило великим розчаруванням у багатьох фермерів і любителів особливо тих які використовували способи на глибоко незмінюваній підстилці та інші близькі до цього способи. Використовуючи старі корівники і свинарники.

У кролівництві у зв'язку з кокцидіозом вже давно сформувалася думка про найбільш доцільне утримання. Цим способом вважається утримання кроликів на гратчастих підлогах в добре вентильованих приміщеннях або на свіжому повітрі. Хоча якщо брати в цілому то всі існуючі способи утримання мають право на існування були б витриманні певні норми.

Існує ряд правил та заходів боротьби з кокцидіозом. Правильна годівля, бажано сухими кормами. Дезінфекція кліток крільчатника і т. д. Обдавання окропом годівниць і поїлок.

Крім санітарних заходів рекомендується періодично заміняти питну воду, розчином марганцівки, слабким розчином йоду (2-4 краплі на 100 г води). Різні чаї з лікарських трав: ромашки, звіробою, полину. Правда кролики дуже добре відчувають запахи і п'ють таку воду знеохотою.

Кокцидіоз як правило буває змішаної форми, хоча в ветеринарії його підрозділяють на печінкову і кишкову форми. Симптоми захворювання протікають у період відлучення кроленят у матері і переведення їх на звичайні корма, на 5-12 день. Ознаки захворювання видно відразу. Скуйовджена шерсть, роздуті животи. Пронос або запор. Випорожнення зі слизом і кров'ю. Втрата апетиту і байдужість до подій. Часте виділення сечі, худоба, судоми. Для лікування хворих кроликів важливо не давати можливості повторного зараження. А саме клітки повинні бути тільки з гратчастою або рейковою підлогою. У раціон включати сіно не дивлячись на пору року. Соковиті корми крім моркви бажано виключити.

Препарати, що застосовуються для лікування як правило сульфаліпідної групи. Ними поять кроликів п'ять днів по 0,2 г на 1 кг живої ваги. У своїй практиці я застосовую метронідазол - у вигляді ін'єкцій по 0,1 мл на 1 кг ваги внутрішньо м'язово два рази у важких випадках три. Ін'єкцію роблю раз на добу. Препарати солікокс або бойкокс, бровітакокцид.

Своєчасно надана допомога дає великі шанси на одужання тварин. Але все таки головним у боротьбі з кокцидіозом залишається профілактика і правильний підхід до утримання і годівлі. Це стосується всіх видів і способів утримання кролів. Хоча кокцидіоз і підступне захворювання, але воно добре вивчено і з ним можна успішно боротися.

Профілактика і гігієна - ось дві складові боротьби з кокцидіозом. І профілактику треба починати вже з 25 дня вагітності самки по 5 день лактації. Надалі профілактику проводити щомісяця. При утриманні кроликів на глибоко незмінюваній підстилці застосовують тільки сухий метод годування (сіно, комбікорм, зерно). Вода при такому методі утримання має бути завжди чистою і свіжою. Бажано щоб застосовувалися ніпельні поїлки.

Кокцидіоз досить стійкий до впливів зовнішнього середовища та їх вбиває лише висока температура +80 - +100 ℃. Змінне заморожування і відтавання також згубно на них впливає. Тому в кролівництві найбільш ефективним вважається зимовий молодняк.

Кожен кролівник повинен чітко розрізняти зараження кроликів кокцидіями. І швидко усувати причини цього зараження.

 
ОлегДата: Субота, 19.02.2011, 12:31 | Сообщение # 21
Группа: Гости
Статус:  
Я своїх кролів випоюю Байкоксом одна ампула(1мл) на 1літр води 5 днів попідрад а перерва 2 тижні
я повністю виключив з раціону бурак (бо якщо дати бурак і води то велика імовірність захворіти на кокцидіоз)(в мени так здохло 3 кроленят) коли мені порадили не давати бурак то ще ніодин не зодох але треба напоювати водою 2 рази на день
 
gam-uaДата: Середа, 23.02.2011, 09:50 | Сообщение # 22
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Вчора пропоїв байкоксом 2,5%. 1 мл ампула на 1 л води. поїти два дні, перерва пять днів, потім повторення два дні. коштує 2,50 грн.

цікавить одне, літро води розраховане на скількох кролів? 1, 2, чи може трьох? реально один може за день випити літро води. то виходит треба десять ампул на 10 кролів. чи немає значення? якщо ампула на одного, то можна дати і менше води?

мабуть запитаю ветеринара з сайту.

 
РомаДата: Середа, 23.02.2011, 15:47 | Сообщение # 23
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Quote (gam-ua)
цікавить одне, літро води розраховане на скількох кролів? 1, 2, чи може трьох? реально один може за день випити літро води. то виходит треба десять ампул на 10 кролів. чи немає значення? якщо ампула на одного, то можна дати і менше води?
- цю профілактику роблять молодняку на 35день здається а таке мале кроленя невипє літр води.
 
gam-uaДата: Середа, 23.02.2011, 15:53 | Сообщение # 24
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Рома, дорослим роблять теж. вони рознощики. яка має бути кількість діючої речовини в організмі щоб від неї був толк?
 
gam-uaДата: Середа, 23.02.2011, 15:57 | Сообщение # 25
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
випє не випє це інше. я ж пожу ампулу розвести і в 100 грамах...

антигельмінтні приміром пишуть грам діючої речовини на кілограм , а наскільки розведеш то вже інше питання. а тут як? чи головне щоб літро було? я вчора приміром на пячтьох дорослих зробив 2 ампули на півтора літра. це мало чи багато? випоювання маю тривати близько 8 годин пишуть в інструкції. а вони за раз випили, то що знову повторять?

 
РомаДата: Середа, 23.02.2011, 18:47 | Сообщение # 26
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
я беру ліки які нетреба розводити і заливаю шприцом в рота.
 
gam-uaДата: Четвер, 24.02.2011, 10:27 | Сообщение # 27
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Рома, які ліки, напиши?

можна не заливати, а накапати на цукор, кролі так любі ліки із задоволенням поїдають.

 
РомаДата: Четвер, 24.02.2011, 13:12 | Сообщение # 28
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Суликокс
 
ВгадайтеДата: П`ятниця, 25.02.2011, 17:50 | Сообщение # 29
Группа: Гости
Статус:  
Суликоксом будете когото травить.
А соликоксом лечить кролей.


Сообщение отредактировал Макс - Понеділок, 28.02.2011, 19:03
 
РомаДата: П`ятниця, 25.02.2011, 21:24 | Сообщение # 30
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Quote (Вгадайте)
Суликоксом будете когото травить. А соликоксом лечить кролей.
вибачаюсь трохи затупив biggrin
Quote (Вгадайте)
Это Я!
-до чого це?
 
ВгадайтеДата: Субота, 26.02.2011, 18:38 | Сообщение # 31
Группа: Гости
Статус:  
-----

Сообщение отредактировал Макс - Понеділок, 28.02.2011, 19:05
 
РомаДата: Субота, 26.02.2011, 19:45 | Сообщение # 32
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Quote (Вгадайте)
Це я модератор
-модератор у нас макс?
 
gam-uaДата: Понеділок, 28.02.2011, 07:41 | Сообщение # 33
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Треба писати без помилок і на зауваження відреаговувати коректно!
Андрій це до Романа!
Якщо я не прав напишіть!!!!!!!!!!


Сообщение отредактировал Макс - Понеділок, 28.02.2011, 19:08
 
МаксДата: Понеділок, 28.02.2011, 19:06 | Сообщение # 34
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Самі ви чайники!

А якщо і так то обґрентуйте.

Були проблеми зі входом по логіну

 
gam-uaДата: Вівторок, 01.03.2011, 15:03 | Сообщение # 35
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, ти чого??? вибачай. то вгадайте то ти? чи хтось прикалується?
 
МаксДата: Вівторок, 01.03.2011, 16:40 | Сообщение # 36
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Я! НІХТО НЕ ПРИКАЛУВАВСЯ ПРОСТО НАПИСАВ ПРАВДУ!
 
gam-uaДата: Середа, 02.03.2011, 08:00 | Сообщение # 37
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, то й писав би макс, а то " це я модератор..."

лікування кокцидіозу дає результати на очах.

 
ВійтДата: Середа, 09.03.2011, 13:42 | Сообщение # 38
Лейтенант
Группа: Друзі
Сообщений: 55
Награды: 1
Репутация: 0
Статус: Offline  
використовував тілозомікол ,закапував по 15 капель 5ть днів підрят.
 
PetrukДата: Четвер, 10.03.2011, 23:06 | Сообщение # 39
Сержант
Группа: Друзі
Сообщений: 27
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Наскільки я памятаю тілозомікол це антибіотик для лікування вірісних хвороб,хвороб органів дихання шлунковокишкового тракту також його використовують для зупинки поносу а до паразитарних хвороб він відношення не має ні на личинки ні на статевозрілих паразитів
 
gam-uaДата: Неділя, 13.03.2011, 10:58 | Сообщение # 40
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
бровасптол в таблетках можна використовувати для провілактики кокцидіозу. це не отрута і не антибіотик. також воно зніма запалення.
 
PetrukДата: Неділя, 13.03.2011, 14:55 | Сообщение # 41
Сержант
Группа: Друзі
Сообщений: 27
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
бровасептол це сукупність 5 антибіотиків http://vet.ucoz.org/load/2-1-0-20
 
orelentДата: Четвер, 14.04.2011, 14:34 | Сообщение # 42
Рядовой
Группа: Довірені
Сообщений: 9
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Скажіть, хто не-будь використовував препарат Трисульфон для профілактики кокцидіозу.Якщо так, то напишіть чи можливий препарат,чи так собі?
 
gam-uaДата: Четвер, 14.04.2011, 14:36 | Сообщение # 43
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
orelent, нажаль нічим не можу допомогти. може хтось інший пробував?
 
ВолодимирДата: Четвер, 14.04.2011, 21:08 | Сообщение # 44
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 2
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Найкраще від кокцидіозу - трисульфон (суспензія) виліковує майже всі стадії захворювання , навіть коли вже кролик не їсть (напуваю насильно - шприцем без голки) . Доза 2 кубики на 1 літр води . Для профілактики - 1 мл на літр води. Правда ціна трохи "кусає" - 15 гр - флакон 5 мл. Але ефект краще , ніж байкокс, солікокс і т д.
 
orelentДата: П`ятниця, 15.04.2011, 07:55 | Сообщение # 45
Рядовой
Группа: Довірені
Сообщений: 9
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Я також чув, що ефект кращий. Але спочатку не вірив.Тому думаю тут спитаю. А на рахунок ціни то не так уже дорого так як 1мл байкоксу -3грн. а 10мл.трисульфону -15грн. Отже трисульфон у 2рази дешевше.
 
gam-uaДата: П`ятниця, 15.04.2011, 07:59 | Сообщение # 46
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
orelent, Володимир, як вам ефективність байкоксу? я користуюся ним. але щось не довіряю. у нас байКОКС по 5 грн. мабуть тому, що в ньому більше КОКСУ biggrin
 
orelentДата: П`ятниця, 15.04.2011, 10:23 | Сообщение # 47
Рядовой
Группа: Довірені
Сообщений: 9
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Я також не довіряю байкоксу я ним користувався. ефекту майже не було "ні приходу- ні відходу" biggrin мабуть тому що по3грн.

Додано (15.04.2011, 11:23)
---------------------------------------------
Підскажіть будь-ласка період планового пропоювання кролів від кокцидіозу.На мою думку це потрібно робити 1 раз на 3 тижні.Так чи ні.

 
gam-uaДата: П`ятниця, 15.04.2011, 13:58 | Сообщение # 48
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
orelent, необходимо иметь в виду, что факт зараженности кролика кокцидиями не равнозначен заболеванию его кокцидиозом, при понимании болезни, как состояния организма, характеризующегося нарушением тех или иных его функций и определенными клиническими проявлениями.
Инкубационный период 2—3 дня.
Лучшим методом лечения является дача молодняку по рекомендованной Леонтюком схеме растворов йода, который, являясь сильным окислителем, содействует окислению и обезвреживанию недоокисленных ядовитых продуктов распада белка и задерживает развитие кокцидий. Кроме того, влияя на функцию щитовидной железы, йод оказывает общестимулирующее действие. Ввиду того что заражение крольчат ооцистами кокцидий происходите первого дня рождения, лечение их нужно начинать с этого же времени. Для этого раствор йода дают самкам с последних дней беременности: йод выделяется с их молоком и крольчата получают его вместе с ним.
Растворы йода дают утром до раздачи корма (наливают их в поилки взамен воды) по следующей схеме:
а) самкам с 25-го дня беременности по 5-й день лактации ежедневно по 100 мл 0,01 %-ного раствора йода, затем после 5-дневного перерыва, с 10-го по 25-й день лактации, по 200 мл 0,02%-ного раствора йода (его пьют и крольчата после выхода из гнезда);
б) крольчатам со дня отсадки в первые 10 дней (т. е. с 30-до 40-дневного возраста) 0,01 %-ный раствор йода по 50 мл на голову, а затем после 5-дневного перерыва в течение 15 дней (с 45-до 60-дневного возраста) 0,02 %-ный раствор, вначале в первые 5—7 дней по 70, а затем по 100 мл на голову.
Давать растворы йода по указанной схеме нужно также всем больным крольчатам, независимо от того, получали они его, находясь под самками, или нет. Однако необходимо иметь в виду, что наилучшее лечебное действие они оказывают при даче крольчатам с первого дня рождения (Леонтюк, Усачева).
Для приготовления 0,01 %-ного раствора йода в 1 л воды вливают 1 мл 10%-ной или 2 мл 5%-ной настойки йода; для приготовления 0,02%-ного раствора в литр воды вливают 2 мл 10%-ной или 4 мл 5%-ной настойки йода.
Вместо настойки йода можно приготовить водный его раствор, который значительно дешевле. Для приготовления его 10 г кристаллического йода растирают в ступке с 3—4 г спирта и йодистого калия, после чего постепенно добавляют 100 мл дистиллированной или остуженной кипяченой воды. Приготовленный водный раствор йода используют так же, как 10%-ную настойку йода.
Приготовлять и давать растворы йода в металлической посуде нельзя.
 
merstaxДата: Четвер, 02.06.2011, 22:21 | Сообщение # 49
Группа: Гости
Статус:  
Доброго вечора всім !
Приймете новенького "молодого"?
Прочитав розділ "кокцидіоз" та не можу зорієнтуватись, який же препорат найкращий для порятунку та для профілактики.
Зупинюсь напевно на "байкоксі".
 
kalterДата: Вівторок, 07.06.2011, 12:46 | Сообщение # 50
Подполковник
Группа: Друзі
Сообщений: 235
Награды: 2
Репутация: 4
Статус: Offline  
І я сьогодні заїхав в ветаптеку, і придбав "Байкокс" , буду робити профілактику.
П.С
Доречі вдало розговорився з подавцем в аптеці, то вона мені подарує кролика , бо якраз в пошуках хлопця для своєї дівчинки кролиці))))).
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » "Кролевод" - форум українських кролеводів! » Хвороби кролів » Кокцідіоз кролів (Профілактика та лікування)
  • Сторінка 1 з 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Пошук:




Андрій Грудницький© Хостинг від uCoz