П`ятниця, 26.04.2024, 21:27,Ви увійшли як Гость (негайно зареєструйся!) | Група "Гости"| RSS
На головну | Ви на сторінці Цілорічна годівля кролів сіном - ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід

ШВИДКЕ МЕНЮ:
зміни в темі Бровасептол в таблетках 


[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]

  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: gam-ua  
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » "Кролевод" - форум українських кролеводів! » Годівля кролів. Всі аспекти. » Цілорічна годівля кролів сіном
Цілорічна годівля кролів сіном
gam-uaДата: Вівторок, 12.10.2010, 15:35 | Сообщение # 1
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
На прохання Максима (переглянути) маю сміливість розказати про однораціонну годівлю кролів. Тобто коли кролів цілий рік годують сіном. Що це дає, а що забирає.

Коротко про головне:
основна форма годівлі кролів змішана та суха.

Оскільки Макса цікавила саме суха форма годівлі, то ТУТ перераховано всі можливі види сухих кормів рослинного походження.

Обираючи конкретний корм варто збалансувати раціон. А також не забувати про концентровані корми та вітамінні добавки всіх рівнів. Адже сіно вже не містить значної кількості поживних речовин.

Зокрема технологія "МІАКРО" (в клітках якої я сумніваюся на 100%) передбачає годівлю кролів цілий рік лише сіном та комбікормом.

Нажаль інформації навіть мені з цього приводу не вдалося віднайти. Тому спробую поексперементувати. Звіт чекайте за рік.

А можливо більш досвідчені кролівники зможуть щось сказати, порадити?

Як варіант пропоную ознайомитись із науковою працею про однотипну годівлю.
Скачати дисертацію про однотипну годівлю корів (!я не помилився!).

 
МаксДата: Середа, 13.10.2010, 20:51 | Сообщение # 2
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Мені відомі деякі переваги кормління кролів сіном протягом цілого року АЛЕ Я НЕВПЕВНЕНИЙ У ПРАВДИВОСТІ цієї

інформації тому що вона була знайдена в інтернеті з сумнівних джерел і не було змоги її перевірити на практиці.
Але я викладу, що знаю

1. При кормлінні кролів сіном та концентратами(комбікормами) (ПРО КОРНЕПЛОДИ МОВА НЕ ЙШЛАСЯ) молоді кролі додають у масі по 1 кілограму кожного місяця.
А при кормлінні зеленими кормами(зелена трава та інш.) цього не відбувається.

Але для цього треба щоб кролик пив води стільки йому потрібно адже для синтезу білків треба дуже багато води.
Якщо цього не відбувається то ми втрачаємо корми,
ЯКІ КОШТУЮТЬ У ЦЬОМУ РОЦІ НЕДЕШЕВО!

2. При кормлінні сіном для кролика зменшується ризик підчепити чужорідні організми(ГЛИСТИ)!

3. І НАРЕШТІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ РИЗИК ОТРУЄННЯ ЗЕЛЕНИМ КОРМОМ(ТРАВОЮ)
а. не пров'ялена трава у годівниці може зіпсуватись
б. від деяких свіжих диких рослин кролів може "обдувати" а при сухих(сіно) НАСКІЛЬКИ Я ЗНАЮ не зустрічалося.

ТАКОЖ УНИКАЄМО НЕБОЖАНОГО ФАКТОРУ ДЛЯ КРОЛІВ ПЕРЕХІД ВІД ОДНОГО ЗЕЛЕНОГО КОРМУ ДО ІНШОГО, та від сіна до трави. ГОСПОДАРЮ БІЛЬШЕ ЧАСУ НА ІНШУ СПРАВУ І У КРОЛИКА НЕ МАЄ СТРЕСУ.

ТАКОЖ зменшується ризик для кролик отримати якусь ХВОРОБУ ХАРЧОВОГО ТРАКТУ.

ПОКИ ЩО ВСЕ.

ЯКЩО ЩОСЬ ЗГАДАЮ ТО ВИКЛАДУ.

ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ НЕ ПЕРЕВІРЕНА КАЖУ ЩЕ РАЗ ,ТОМУ ВИРІШУЙТЕ САМІ, КРОЛІВНИКИ.

Я ТІЛЬКИ ПОЧИНАЮ ЗАЙМАТИСЯ КРОЛІВНИЦТВОМ І ТОМУ ВСІХ АСПЕКТІВ ЦЬОГО ЗАНЯТТЯ НЕ ЗНАЮ. КРАЩЕ ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ДОСВІТЧЕНИХ КРОЛІВНИКІВ.

КРИТИКУ В МОЮ АДРЕСУ ПРОЧИТАЮ. ПИШІТЬ.

 
Кролик :-)Дата: Четвер, 14.10.2010, 18:23 | Сообщение # 3
Группа: Гости
Статус:  
Привіт люди! Теж задумувувався над цим питаням. Бувають роки коли трави мало, а коли багато. Можна навіт ьна пару років заготовити. Та й буває, що звечора не накосиш, а в ранці росяно.

максим подав ідею цікаву. нада спробувати.

 
gam-uaДата: Четвер, 14.10.2010, 18:27 | Сообщение # 4
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, цікаво... Дякую, що відгукнувся на тему. Якщо не помиляюся то в євросоюзі від трави і сіна відмовилися повністю. Тобто годують чимось одним, або сіном, або травою. (ну це умовно)

Доречі, найкраще для кролівника садити люцерну, рано весною, як тільки сніг зійде. Можна укоси збирати до самого морозу. smile

 
МаксДата: Четвер, 14.10.2010, 18:40 | Сообщение # 5
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Взагалі бобові культури дуже цінний продукт для кролів. Читав у книзі, що люцерну і горох( зерно) використовують для швидкого відгодовування кроликів-бройлерів (каліфорнійська, новозеландська породи)
Це корисна пропозиція щодо люцерни але не має площі під посіві ,також потрібен полив. У моєму регіоні без поливу ніяк. Тому косю траву то біля лісосмуги, городу, ставу....
 
gam-uaДата: П`ятниця, 15.10.2010, 07:58 | Сообщение # 6
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
а проблема в площі якого плану? просто немає вільної землі, чи є але непридатна для сільгоспробіт?

Якщо взагалі землі немає, то раджу посадити попід лісосмугами топінамбур (солодка картопля, земляна груша і ще якісь назви). Він не вибагливий, росте як бурян, з стебла грам 300 бульби, а молоде стебло ожна сміло згодовувати протягом літа. А головне бурян він і в африці бурян. Я за хатою 2 роки тому посадив 5 таких картошин і вже маю плантацію з півсотки. Там ніколи нічого не росло, бо весь час тінь від будинку.

+ цього літа він мене має добряче виручити, адже в нас була посуха і буряк взагалі не виріс, а соковиті корми потрібні.

А як ти вирішуєш питання сіна зимою?

 
МаксДата: П`ятниця, 15.10.2010, 19:53 | Сообщение # 7
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Щодо сіна площи під укіс є але потрібно їздити від дому далеченько щоб скосити наприклад орішини або доброго різнотравя.
Та і взагалі попиту на траву великий тому і вихвачуєш клаптиками. І ця посуха у цьому році попалила усе, що встиг скосити у червні то і є.
Також переніс з городу бадилля з кукурузи (десь читав що для кормління кролів піде), придбав соломи, а то в цьому році дефіцит, навіть матері на пай не дали. Цим і буду годувати. Також гілля з плодових дерев згодиться.

До речі у годуванні кролів також добре використовувати гілля хвойних дерев(сосна). Взимку своїх кроликів підгодовував. Є навіть переваги. МОЖУ ВИКЛАСТИ.

Можливо на весну посію трохи люцерни. Потрібно виділити землі у полі.
А щодо площ землі у власності дуже мало,біля хати. А у полі, ви самі розумієте, потрібно кожного дня їздити, а ділянка за 4 км. від домівки.

Колись був посаджений топінамбур, справді наче бурян, то виводили ми його з городу роки зо 3. Більше не хочеться садити. Хоча можливо завести його на занедбаній ділянці, є така але не моя. smile

 
gam-uaДата: Понеділок, 18.10.2010, 10:24 | Сообщение # 8
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, детальніше про орішини і хвою можна?

Люцерну рекомендую сіяти відразу після сходу снігу. Я посія у квітні (враховуєм географію погоди). Короче пролетів, думаю хоч би на той рік хоч щось уродило.

Кукурузу їдять? Мої навіть качани не дуже хочуть їсти. Не те що бадилля. А солому яку?

 
МаксДата: Вівторок, 19.10.2010, 19:08 | Сообщение # 9
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Годував кролів сіном і хвоєю. Переваги які побачив на практиці

1.збільшився апетит.
2. покращився стан хутра.

У літературі пишуть такі переваги:

крім названих
3. також збільшується енергія росту( я думаю це відбув. тому що збільш. апетит. ТОМУ ЦЕ ДОБРЕ ЗАСТОСОВУВАТИ НА МОЛОДИХ КРОЛИКАХ)
4. у хвої є багато вітамінів.

Заготовляють хвою у 2 половині осені і до початку весни(В ЦЕЙ ПЕРІОД ЗНИЖУЄТЬСЯ СКЛАД ЕФІРНИХ МАСЕЛ, СМОЛИ..)
ЗБЕРІГАТИ ЇЇ ПОТРІБНО НА ДВОРІ(РЕКОМЕНДУЮТЬ ПІД СНІГОМ) У МЕНЕ ЛЕЖАЛА ПРОСТО ПІД НАВІСОМ НА МОРОЗІ.

САМЕ ГОЛОВНЕ норму дачі збільшуєм за неділю до 200 г. на голову.
До речі колір мочі кролів може змінитися.

ЗВИЧАЙНО СІНО ЇДЯТЬ КРАЩЕ АЛЕ ХВОЯ ПОДІБНА ЗЕЛЕНОМУ КОРМУ ВЛІТКУ

ЩОДО орішини то це така дика трава, росте майже всюди цвіте усе літо колір квітки червоний, рожевий. Насіння знаходиться у маленьких стрючках.

Коли заплітається то утворює густий килим. Ця трава як і люцерна із роду бобових тому корисна у корм(при правильній сущці не опсипається як люцерна)

ДОБРЕ ПОЇДАЄТЬСЯ УСІМИ С/Г ЗВІРАМИ.

Орішина - це назва народна! ЯКЩО ДІЗН. СПРАВЖНЮ НАПИШУ.

ЩОДО СОЛОМИ ТО З ПШЕНИЦІ АБО ЯЧМЕНЮ. ТОЧНО НЕ ПАМЯТАЮ. ТА І ЛЕЖИТЬ НА ЧОРНИЙ ДЕНЬ ЯКЩО ВСЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ ІЗ ГРУБ. КОРМІВ

 
gam-uaДата: Середа, 20.10.2010, 07:33 | Сообщение # 10
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Орішина у нас точно не росте.

Десь читав, що від хвої шлунок може забитись.

Нажаль так ніяк і незнайду інформаці про цілорічне утримання на сіні. Це вперше... Значить такої інфи просто немає.

Нехочеш викласти фотки своїх кліток і кролів?

 
МаксДата: Вівторок, 26.10.2010, 18:36 | Сообщение # 11
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Фотки кліток та кролів викладу пізьніше(зараз не має часу на фотосесію та і взагалі ).

Збираю нову модель своїх кліток, як тільки зроблю так і викладу. Нові хоч і кращі за старі але далекі від ідеалу.

Викладу вже у нову тему, за призначенням.

 
gam-uaДата: Середа, 27.10.2010, 08:14 | Сообщение # 12
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, теж працюю над новою клітко. поки просто проект. точніше над маточником. має бути клітка, в кій кролиця має жити до парування і після парування. цілодобове харчування планую.

думаю над створення окремого сайту присвяченого

кліткам

породам

бізнеспланам

бо здається сайт вже інформацією захламлений. пора чистити.

 
МаксДата: Вівторок, 07.12.2010, 17:05 | Сообщение # 13
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Зробив як би домашній комбікорм(без сіна) їдять не дуже все шукають заводський гранульований.

Комбікорм вийшов на вигляд добрий і ароматний але інгредієнти крупорушка дуже сильно передробила(багато корм. пилу) тому мордочки у кроликів прудні ЧИТАВ ЩО ЦЕЙ ПИЛ МОЖЕ ПОГАНО ВПЛИВАТИ НА ОРГАНИ ДИХАННЯ

ЦЕ ПРАВДА?

ВЕДУ ВСЕ ДО ТОГО, ЧИ МОЖЛИВО СТВОРИТИ ГРАНУЛЯТОР У ДОМАШНІХ УМОВАХ? І ЯКИМ ЧИНОМ

ВІДГУКНІТЬСЯ БУДЬ ЛАСКА!!!!!!!!!!

 
gam-uaДата: Середа, 08.12.2010, 14:24 | Сообщение # 14
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
в домашніх умовах можна все. створюю тему. як завжди буде ноухау власної конструкції. tongue
 
СаняДата: Середа, 12.01.2011, 00:44 | Сообщение # 15
Лейтенант
Группа: Друзі
Сообщений: 44
Награды: 2
Репутация: 3
Статус: Offline  
скажите пожалуйста как и скоко нада давать зерна,я например даю круглосуточно но мне говорят что надо давать 2 раза в неделю ето правда ???????????
 
РомаДата: Середа, 12.01.2011, 12:45 | Сообщение # 16
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
я тоже даю круглосуточно особено крольчатам до 4мес. если перед случкой то надо регулировать что б кролики жырными небыли а то они потом недают окрол или плохо идут в случку. в момент случки каждая порода должна иметь определьоный вес от 3.5 для бролеров а для великанов больше это в книгах можна найти.если вес менше то даеш зерно больший не даеш зерно.Лично для меня главное чтобы было зерно а кролики розберутся сколько жрать и зачем.
 
gam-uaДата: Середа, 12.01.2011, 13:13 | Сообщение # 17
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Рома, так а велетням скільки зерна?
 
РомаДата: Середа, 12.01.2011, 16:49 | Сообщение # 18
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Я немного ошибся.

одно из основных условий, обеспечивающих хорошее размно-
жение кроликов и высокий выход молодняка, - правильный подбор
крольчих к самцам и средняя упитанность кроликов к моменту
случки. В случку самцов следует пускать не ранее 6-7-месячного
возраста, хорошо развитыми; здоровыми. За самцом закрепляет-
ся 8-10 самок. Молодых самок можно пускать в случку в возрасте
4-5 месяцев (при достижении ими 3,1 и более кг живой массы), а
самок крупных пород - при достижении ими 5-6-месячного возра-
ста и живой массы 3,5 и более килограммов.

Додано (12.01.2011, 17:49)
---------------------------------------------
В период покоя кроликов с живой массой 4 кг кормят в сутки
примерно так: летом дают 700-800 г травы и 20-25 г концентратов;
зимой 150-200 г сена, 200 г сочных и 35 г концентрированных кор-
мов. Я ТАК ПОНЯВ ЩО КОНЦЕНТРАТИ ЦЕ ЗЕРНО?

 
МаксДата: Середа, 12.01.2011, 19:56 | Сообщение # 19
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Для самок порід "велетнів" оптималиьний вік для злучки це 7-8 місяців хоча можно і в 6 якщо кролиця не іде у основне стадо(одно двух разова). А случка у 5 місяців це просто іздівательство над кролицею.
Безпородних кролиць або породи не мясного напрямку треба парувати у віці десь 5 місяців якщо вага не менше 3.1-3.2 кілограма. Кролі середні порід(безпородні) десь у 5 місяців і важать не менше 3.2 кілограма а то і до 3.6 кілограм.

Породи мясного напряму треба парувати у віці 4 місяців оптим. вік 4.5 місяця так як після 4 місячного віку починають різко жиріти і тому результати погані. мої кролики у такому віці важать 3.8-4.2 кілограмів.

А самців треба пускати у случку у 6-7 місяців. У 5 місяців теж можно парувати але вихід кроленят не великий(мало приводять хоча самки перевірені менше 8 не приводили) та і кріль у такому віці ще не зовсім розуміє і може. у віці 6-7 місяців самець стає п.... агресором і тіж самки приводять набагато більше.

Це все підтверджено на власній практиці.

ставив такий експеремент

Шиншилу спочатку підсажував до кроля новозеландця(вік 5 місяців) і після покриття одразу до каліфорнійця(вік близько 8 міс.). Кролиця окролилася привела одного біле кроленя(очі червоні) і всі останні колір темної шиншили(ці від каліфорнійця раніше кролицю злучав з ним так всі кроленят. були такого кольору.)

Кролі їдять скільки хочуть тому нестачу білка або інши компонентів у раціоні новозеландця приписувати не треба.
Робимо висновок сімя старшого кроля за віком сильніше.
Пускав спочатку до каліфор. а потім до новозел. результат майже однаковий 2 білих.

Тому чим старший кріль тим краще.

Я ТАК ПОНЯВ ЩО КОНЦЕНТРАТИ ЦЕ ЗЕРНО?
Концентрати це суміш різних зернових культур також можливе додаваня різних добавок(мука, премікси...) цей концентрат треба робити по рецепту.

Іншими словами концентрати це комбікорм АЛЕ ЦЕ ГРУБЕ ПОРІВНЯННЯ!!!!

З літнім раціоном майже згоден а от з зимови 35 г концентратів це дуже мало. Потім попробуйте довести до заводської кондицій кролика взимку важкувату буде як схудне.

35 грам це може на 1 кг. живої маси, 35*4кг.=140

Особисто моя думка влітку кормимо так самок і кроля щоб не зажиріли а взимку скільки їдять(для молодняка) а для основного стада десь 0.8 півлітрової банки.
Концентрати даю кожного дня то і нормую по вигляду кролика.

З новозеландцями складніше, підібрати їм потрібну кількість концентратів щоб не жиріли складнувато.

gam-ua,

написав трішки не в тему але обстановка потребує.

Рома, якщо я тебе образив вибачай. Це лише моя точка зору..

На помилки не зважаємо лінь перевіряти...

 
СаняДата: Середа, 12.01.2011, 21:58 | Сообщение # 20
Лейтенант
Группа: Друзі
Сообщений: 44
Награды: 2
Репутация: 3
Статус: Offline  
ясно значь какк кормил так и буду,самое главное что едят и жевут !!!!
просто иногда у них растройство я просто забераю зерно и все проходит !!!!
 
РомаДата: Середа, 12.01.2011, 22:09 | Сообщение # 21
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
biggrin можна і безніяких підрахунків то я просто те що в книжці кажу а сам я роблю все на глаз кролик сам знає скільки йому їсти головне щоб не жирнів якщо іде на племя.максти бачив фото моїх кроликів вони схожі на каліфорнію?
 
МаксДата: Четвер, 13.01.2011, 09:35 | Сообщение # 22
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Звичайно каліфор. хоч вже трішки переведені(плями не досить темні).
А щодо вух та нормально хоч повинно здається бути 10.5 чи 11.5 см не більше.
У моїх в однієї маленькі в інших трохи більші. У першої і маса трохи менша.
Скоро скину фото. Зараз викорм. кроленят не хочу турбувати.

А хто дає кролям укроп для стимуляції апетиту?

 
РомаДата: Четвер, 13.01.2011, 12:59 | Сообщение # 23
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
у моїх кролів і без укропу такий апетит шо й мене зїдять а у безпородних ще більший і їдять все підряд і клітку ще гризуть.а взагалі читав що для стимуляції апетиту треба щось гірке давати літом полинь а зимою незнаю.а ще кажуть шо перед случкою треба давати сольоні сухарі та петрушка але я такого не роблю.а скільки йоду треба капати у воду і в якому віці бо я чув та боюся щоб не переборщить.
 
МаксДата: Четвер, 13.01.2011, 15:27 | Сообщение # 24
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
щодо йоду то я робив десь на 1 літр води 5 кубиків йоду(5%.)

А по книжці треба робити 0.1% розчин йоду і давати кроликам пити спочатку по 70 а потім по 100 мл.(вік 45-60 днів) це для кроленят дають також розчин і лактуючим та сукрольним кролицям.

Чесно кажучи я йоду не довіряю. Використовую метронідазол 30 мг. на 1 кг. живої маси. ростворяю таблетку у воді

 
gam-uaДата: Четвер, 13.01.2011, 16:43 | Сообщение # 25
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Макс, розкажи навіщо йод давати. в окремому форумі. дяку.
 
РомаДата: Вівторок, 18.01.2011, 10:45 | Сообщение # 26
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
а як їх поїти вони не пють і 5%це не багато?
 
МаксДата: Вівторок, 18.01.2011, 12:50 | Сообщение # 27
Справжній кролівник
Группа: Друзі
Сообщений: 177
Награды: 7
Репутация: 10
Статус: Offline  
Рома, роби розчин а 5 % це концентрація йоду її треба брати до уваги щоб отримати розчин йоду 0.1 % у воді.
Чисту воду не давай. А дай розчину йоду стільки щоб вони випили за раз.

Я пою вранці йодом у вечері водою і пють.

Додано (18.01.2011, 13:50)
---------------------------------------------
А взагалі є окрема тема переходим туди "кокцідіоз"

 
MamayДата: Середа, 23.02.2011, 05:50 | Сообщение # 28
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 13
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Я годую своїх кролів лише сіном і переваги це має великі.
1.За рік ще не одне не обдулось
2.Менше хворіють
3.І взагалі траву потрібно косити без роси, слідкувати щоб не спріла, вибирати деякі трави які в зеленому вигляді суворо заборонено давать .
 
gam-uaДата: Середа, 23.02.2011, 07:58 | Сообщение # 29
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Mamay, детальніше про суворі трави в окремій темі можеш розповісти?
 
gam-uaДата: П`ятниця, 25.02.2011, 07:49 | Сообщение # 30
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Mamay, напиши детальніше про свій досвід.
 
MamayДата: Субота, 26.02.2011, 06:12 | Сообщение # 31
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 13
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Коли я годував своїх кроликів травою то менші хворіли майже постійно кокцідіозом.
Але найголовніше , що зелена трава це найголовніший збудник міксоматозу, в траві багато різних комах які
розносять цю хворобу .
Одного часу в літку мені довелося ліквідувати пів стада кроликів , і наступного року теж - і вакцинація не допомогала.
Тож довелося поміняти кроликів на інших і годую їх лише сіном без зеленої трави , і ці зміни дали свої результати.

Додано (26.02.2011, 07:12)
---------------------------------------------
Mamay, детальніше про суворі трави в окремій темі можеш розповісти?

Я ці назви трав знаю лише по народному а деяких і назви не знаю лише бачив їхню отруйну дію на кроликів.
Коли знайду цих трав наукові назви обовязково напишу, або їх фото.

 
KASHONДата: Понеділок, 11.04.2011, 07:49 | Сообщение # 32
Сержант
Группа: Друзі
Сообщений: 23
Награды: 1
Репутация: 0
Статус: Offline  
кормить сеном целый го я думаю можно . засеять травой вместе слюцерной или колю шыной.сразу после уборки зерновых ина весну есть ризультат как быть дальше если плохо взошол посев .Если будет ктото сеять .то после посева врыхлую вежую землю семена травы ,клюшыны ,или,люцерны нивкоем с лучае не загортать культиватором а вручную граблями легонько!!!!!!!! и катком прикатать. если култиватором за культивировать как, зерновые.20% схожости.И мею собственый опыт ?засевал 10 сот как зерно пролетел!!!!? совет дал мой дедушка с1912года рож./умер пять лет назат/
 
gam-uaДата: Понеділок, 11.04.2011, 08:17 | Сообщение # 33
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
KASHON, вичитав що від самого сіна у кролів проблеми із травленням. проблема із переварюванням клітчатки.

у мене нарешті пропросла торішня трава. так що пересівати не довелося. оранка і культивація 15-20 грн (всенредньому 2 долара?) за сотку, тож оранка і культивація в корні невигідні. у серпні сіяти багаторічні трави це занадто. жара все спалить. інша справа у жовтні, під озимину ніби.

 
РомаДата: Понеділок, 11.04.2011, 17:06 | Сообщение # 34
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 376
Награды: 5
Репутация: 7
Статус: Offline  
Quote (gam-ua)
вичитав що від самого сіна у кролів проблеми із травленням.
- я практикував все нормально от тільки запастися сіном на цілий рік самотушки нетак вже й просто а траву влітку кожен знайде.
 
чорнийДата: Неділя, 17.04.2011, 13:26 | Сообщение # 35
Сержант
Группа: Друзі
Сообщений: 25
Награды: 0
Репутация: 2
Статус: Offline  
я тоже годував травою але треба косити кожних 2 д толді найшов трактора від дорожної служби він за 5гр за сотку мені косить сіна хватає на 2 роки тоді зробив великі ясла і раз на тиждень пакую сіно і взагалі якщо кормити сіном є більше вільного часу
 
gam-uaДата: Понеділок, 18.04.2011, 07:28 | Сообщение # 36
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
чорний, але потрібно даввати вітаміни. а як із окролами, якщоо на одному сіні?
 
чорнийДата: Понеділок, 18.04.2011, 12:35 | Сообщение # 37
Сержант
Группа: Друзі
Сообщений: 25
Награды: 0
Репутация: 2
Статус: Offline  
вмене стоять кормушки на зерно(овес 60 пшениця 30 кукурудза 10 +кісткове борошно +сушена кропива *а так кожні 40днів колю продевит А Д Е
Прикрепления: 3096231.jpg (158.2 Kb) · 5991667.jpg (129.2 Kb)


Сообщение отредактировал чорний - Понеділок, 18.04.2011, 12:42
 
bi_baДата: Субота, 14.05.2011, 12:13 | Сообщение # 38
Рядовой
Группа: Друзі
Сообщений: 11
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
форумчани у мене до вас прохання давайте обговорювати по темам сіно то сіно зерно то зерно а годівниці зовсім інша тема, нам самим буде ліпше шукати те що потрібно. прохання мене підтримати smile

biba
 
ГостьДата: Середа, 28.03.2012, 08:56 | Сообщение # 39
Группа: Гости
Статус:  
Чим годувати каліфорнійських кроликів при родах?

Додано (28.03.2012, 08:56)
---------------------------------------------
Будь ласка скажіть скоріше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
seyvalterДата: Середа, 28.03.2012, 10:20 | Сообщение # 40
Майор
Группа: Довірені
Сообщений: 149
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Quote (Гость)
Чим годувати каліфорнійських кроликів при родах?

Додано (28.03.2012, 08:56)
---------------------------------------------
Будь ласка скажіть скоріше!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Б..дь КОВБАСОЮ!!! повісь кружельце і хай гризе. Ковбаса їм молоко жене. Можеш і 100 грам налити - буде профілактика кокцидіоза.
Завів кролів - то ЧИТАЙ ПРО НИХ ХОЧ ЩОСЬ!!!!
 
ГостьДата: Середа, 28.03.2012, 11:57 | Сообщение # 41
Группа: Гости
Статус:  
А яку саме ковбасу?
А можна давати їм сіна сухого, буряка?
 
KoluaДата: Середа, 28.03.2012, 14:14 | Сообщение # 42
Сержант
Группа: Довірені
Сообщений: 26
Награды: 1
Репутация: 1
Статус: Offline  
Шановні я годую уже 3 рік кролів наступним простим чином:

СІНО ВОДА ЗЕРНО(ячмінь+овес) КРУГЛИЙ РІК !!!!

Ніякої трави, біряків,капусти і так далі,, кролі починають хворіти, отруюватися і так далі !!!

При сухому годуванні таких загроз немає !!!

Також при народжуванні кролицею малих, перших 3 дні годую її ячмінними пластівцями, що не загрожує її забиття шлунку, запорів і т.д. , томущо перших 3 дні в кролиці йде на реабілітацію, звичайно вона може і зразу їсти зерно, але тоді багато сил забирає перетравлення!!!! також молодняк після 17-20 дня я стараюся годувати ципи пластівцями до 25 дня,,,, бо часто буває що малі починають вмирати після того як вилазять з гнізда, це пояснюється тим що після чисто молочного життя концентровання корми заважкі і це призводить нехай не часткових але фатальних проблем !!!

І будьласка незабувайте кролі дуже лагідні створіння і ставитися до них треба відповідно!!!!
Тому наступний тип кормління є провірений і ніяких захворювання з боку їжі не може бути, хібащо вже від якості !!!!!
 
KoluaДата: Середа, 28.03.2012, 14:17 | Сообщение # 43
Сержант
Группа: Довірені
Сообщений: 26
Награды: 1
Репутация: 1
Статус: Offline  
Гость,
smile smile smile
 
gam-uaДата: Четвер, 17.05.2012, 09:34 | Сообщение # 44
Той, кому все можна
Группа: Адміністратор
Сообщений: 1482
Награды: 14
Репутация: 20
Статус: Offline  
Як і обіцяв друкую звіт про однотипну годівлю.

Значить влітку 2011 року годував кролів травою. з 20 дня кроленята починали хворіти і дохли. вимерло близько 50 голів молодняка.

поголівя що лишилось живе й зараз.

з осені годував кролів виключно зерном кукурудзи. з нового 2012 року почав годувати попееремінно кукурудзою та різнотравним сіно (люцерна+пирій).

взимку (зважаємо на морози -20, -30) кролиці в озхоту нейшли. перша охото пішла із середини березня.

при годівлі на сіні було спаровано чотири кролиці сірого велетня та одна простячка. в результаті навели 12+7+6+6+простячка 4.

в результаті там де 12 1 загинуло відразу, 3 зїдено кролицею у віці від 10 до 25 днів.
там де 7 навела первачка, 4 затоптано, 3 зїдено відразу.
там де 6 вижили 100%
там де 6 інша кролиця 2 загинуло відразу (1 мертвонароджене, 1 захололо), 1 відгризене вухо.
там де 4 100% виживання.

до цього часу кролиці годуються виключно сіном. як і кролята + кукурудза. мають доступ до води 2-3 рази в день досхочу. поїдання кролят спостергіалось в пік жари яка сягнула 30 градусів. коли останньому зїденому кроляті було 25 днів жари не було.
за результатами зважування кролята мали середню вагу у 18 днів 230 грам, кролята від простячки мали вагу 280 грам, там де лишилось 4 кроляти вага така ж.

кролят у 18-20 днів провоєно від кокцидіозу.

експеремент продовжується.

попередній висновок та припущення:

1) кролята не дохнуть із 20 дня (припускаю що через пропойку кокцидіозом),
2) при малій кількості у гнізді набирать добре вагу, що обумовлено молочністю самки.
3) 70% кролиці починають їсти кролят (пррипускаю що через нестачу мікроелементів які містяться у свіжій траві).
4) у раціон потрібно вводити рибну та мясокостну муку для збагачення організму мікроелементами.
5) цілорічна годівля сіном зменшує час на обслуговуванян поголівя, оскільки непотрібно щодня їздити по траву.
6) немає залежності від погодніх умов.

наступний крок експеременту:
на 15 день кролиці спаровані для отримання напівущільненого окролу, планується введення до раціону мясорибної муки. гловна ціль експеерменту чи впливає годівля сіном на кількість кролят в окролі і чи при введенні муки буде йти поїдання кролят.
 
ekologДата: П`ятниця, 18.05.2012, 09:14 | Сообщение # 45
Полковник
Группа: Довірені
Сообщений: 299
Награды: 1
Репутация: 0
Статус: Offline  
Якщо йде годівля сіном мусить бути комбікорм інакше буде спостерігатися нестача вітамінів,і всі негативні наслідки повязані з нею.
 
СтепанДата: Неділя, 20.05.2012, 09:04 | Сообщение # 46
Лейтенант
Группа: Довірені
Сообщений: 80
Награды: 0
Репутация: -1
Статус: Offline  
У траві дуже багато вітамінів і я думаю що це гріх некормити кроликів травою.Також на мою думку на одному сіні і зернові як пише вище Kolua хороших кроликів невигодуєш.
 
andrusДата: Вівторок, 22.05.2012, 08:10 | Сообщение # 47
Лейтенант
Группа: Довірені
Сообщений: 68
Награды: 1
Репутация: 0
Статус: Offline  
Степан, 100 % з Вами погоджуюсь.
 
дддддДата: Четвер, 23.08.2012, 10:14 | Сообщение # 48
Лейтенант
Группа: Довірені
Сообщений: 44
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Із Степаном та andrusом згіден на всі 100%, особисто я гудую привяленою зеленою масою (люцерною), кошу люцерну з розрахунком на один тиждень, тримаю під навісом у затінку+накриваю покривалом. Годуючи зеленою масою кролі менше пють води, в мене наприклад вода не відходить від кролів до води додаю йоду. Самки мали: Сірий велетень 11 шт. із них 1 пропало беслідно у віці 35 деному, 1- придушила, 1-померло не відомо відчогого,
простяки одна самка народила 12 із них 1-померло невідомо відчого (як раніше писав потикла слись із ротика та заді), 1-придушила, 1-померло від нестачі молока, 1 пропало без слідно, ще одна мала 3 - 100% живуть. Раз в тиждень засипаю серна з розрахунком кормитись 3 дні + один кочан кукурудзи старої, молоду не практекую боюсь вздуття, напилюю сирих гілок із плодового дерева або з липи, граб, дуб молодий, ясень, малина, чорна смородина та інше. Також даю листя хріну, горіха не привяленого та не сухого. Адже в селеній, серій масі багато вітамінів. Слава Богу покищо проблем не було.
 
Yur79Дата: Понеділок, 01.04.2013, 21:41 | Сообщение # 49
Лейтенант
Группа: Довірені
Сообщений: 58
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
хотів би почути Ваші думки на рахунок цього питання
 
АндрійДата: Понеділок, 01.04.2013, 22:09 | Сообщение # 50
Лейтенант
Группа: Довірені
Сообщений: 59
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline  
Звичайно я за круглорічну годівлю сіном або соломою у звязку з тим що сіно це- джерело білка у травоїдних тварин, таким чином кролі набирають швидко м'язову масу.
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ КРОЛІВНИКІВ-ПОЧАТКІВЦІВ » "Кролевод" - форум українських кролеводів! » Годівля кролів. Всі аспекти. » Цілорічна годівля кролів сіном
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:




Андрій Грудницький© Хостинг від uCoz